ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

مته مارپیچ ابزار برنده نوک تیز و معمولا گردی است. مته برای سوراخکاری فلز یا دیگر مواد سخت به کار می رود و دستگاه محرک آن ماشین مته است. همچون دیگر ابزارهای ماشینکاری انواع بسیار گوناگونی از مته ها به فراخور هر نوع کاربردی طراحی و ساخته شده است.

استانداردهای مته

طی سالیان قطر مته ها بیش ازپیش استاندارد شده است.قطرهای استاندارد نته بر حسب اعشار طبقه بندی شده و این امر امکان انتخاب گسترده ای را فرا روی ماشینکار قرار داده است.اندازه مته معمولا روی دنباله آن حک می شود. اندازه مته های بسیار کوچک روی آنها حک نمی شود و برای تعیین اندازه آنها باید از ریز سنج یا سنجه مته استفاده کرد.

انواع مته

امروزه مته ها در اندازه و شکلهای بسیار گوناگون و متنوع برای مواد مختلف و کاربردهای ویژه ساخته می شوند.مته تخت در دوران ابتدای کارهای ماشینکاری کاربرد انحصاری داشت ولی به تدریج جای خود دا به مته مارپیچ کا بسیار کاراتر است داد.

مته های مارپیچ به روش آهنگری گرم با اندازه ای نزدیک به اندازه دلخواه ساخته و سپس تا رسیدن به اندازه نهایی فرزکاری وسنگ زده می شوند.مته های راست شیار گاه برای سوراخکاری مواد نرم به کار می روند ولی بیشتر مته ها با شیارهای مارپیچ ساخته می شوند. بنابر تعریف مته مارپیچ مته ای است که برای دور کردن براده های اضافی دارای شیارهای مارپیچیبر روی بدنه باشد. با فرو رفتن مته در قطعه کار براده ها در امتداد شیار خارج می شوند. قسمتهای مختلف مته عبارتند از دنباله،بدنه و نوک.

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو