ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

 

1-کربن : استحکام فشاری و قابلیت سخت شدن فولاد را افزایش داده اما قابلیت انعطاف پذیری نقطه ذوب و قابلیت جوشکاری و آهنگری را کاهش می دهد.

 

2-منگنز : قابلیت سخت شدن ، مقاومت در برابر ضربه(چقرمگی) و مقاومت در برابر سایش را افزایش داده اما قابلیت ماشین کاری و براده برداری را کاهش می دهد.

 

3-سیلیسیم : خواص انعطاف پذیری ، الاسیتیسیته ، استحکام کششی و قابلیت جوشکاری و آهنگری را کاهش می دهد اما قابلیت سخت  شدن ، مقاومت به خوردگی و سیالیت مذاب را افزایش می دهد.

 

4-فسفر : خاصیت ماشین کاری و براده برداری ،سیالیت مذاب ، شکنندگی در حالت سرد و استحکام در حالت گرم را افزایش می دهد و انبساط پذیری و مقاومت در برابر ضربه (چقرمگی) را کاهش می دهد.

 

5-کروم : کروم در فولاد سختی ، استحکام ، دوام برندگی و مقاومت در برابر سایش و خوردگی و حرارت را به شدت افزایش می دهد و قابلیت جوشکاری ، انبساط و انعطاف پذیری فولاد را کاهش میدهد.

 

6-نیکل : چقرمگی ، استحکام کششی ، مقاومت در برابر خوردگی ، حرارت و سختی و خواص مغناطیسی فولاد را افزایش داده و انبساط و انعطاف پذیری آن را کاهش ی دهد.

 

7-کبالت : کبالت در فولاد سختی ، دوام برندگی ، مقاومت بر سایش ، استحکام و خواص مغناطیسی فولاد را افزایش و چقرمگی ، مقاومت در برابر حرارت و قابلیت جوشکاری فولاد و چدن را کاهش می دهد.

 

8-مولیبدن : مولیبدن سختی ، استحکام ، دوام برندگی ، سختی پذیری ، استحکام کششی و خزشی را افزایش ولی انبساط و شکل پذیری و قابلیت جوشکاری چدن و فولاد را کاهش میدهد.

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو