ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

برقو ابزار دقيقي است که براي آن طراحي شده است تا قطر سوراخهاي قبلا ايجاد شده با مته يا وسايل ديگر را تا اندازه اي معين پرداختکاري نمايد. سوراخهاي دقيق با قطر استاندارد از عهده مته ساخته نيست و اگر اندازه دقيقي براي قطر سوراخ لازم باشد بايد ابتدا سوراخ را به قطر چند هزارم ميليمتر کمتر از اندازه دلخواه با مته ايجاد کرد و سپس آن را تا اندازه دقيق برقو زد.

ساختمان برقو شياردار و مخروطي و تيغه هاي آن فلزي يکپارچه است و با صفحه تراشي يا فزکاري به شکل دلخواه در مي آيد. تيغه ها سپس پشت تراشي مي شوند تا لبه آنها تيز و برنده گردد. اندازه برقو با ريزسنج تعيين مي شود و براي اين منظور فاصله سر به سر دو تيغه مقابل هم اندازه گيري مي شود.

برقوها بر دو گونه اند:

 دستي و ماشيني. برقوهاي دستي سر چهار گوش آچارخوري دارند که اندازه آنها با آچارهاي دستي مطابقت دارد. شيارها يا تيغه هاي برنده برقوهاي دستي از سر به ته داراي اندکي شيب هستند تا کار برقو زني به راحتي انجام شود. برقوهاي دستي با شيارهاي راست يا مارپيچ ساخته مي شوند.

ميان برقوهاي ماشيني با دستي تفاوتي وجود دارد. اگر از برقوي دستي در ماشين استفاده شود آسيب مي بيند. برقوي ماشيني دنباله اي دارد که به دنباله مته ها شبيه است و براي سرعتهاي زياد ساخته مي شود. برقوهاي کوتاه پيش از هر چيزي براي برقو کاري با ماشينهاي خودکار پيچ زن که ابزارهاي کوتاه بر روي آنها سوار مي شود طراحي شده اند. روي دنباله اين برقوها سوراخي پيش بيني شده است تا در ابزار گير پين خور سوار شوند.

برقوهاي پليسه بر، براي از ميان برداشتن پليسه هاي دروني لوله هاي برش خورده طراحي شده اند. برقوي پليسه بر دنباله راست را مي توان روي مته برقي هم سوار کرد.

برقوهاي دسته جغجغه اي معمولا در لوله کشي و برقکاري به کار مي روند. برقوي پليسه بر، براي خزينه زدن و گشاد کردن سوراخهاي ورقهاي فلزي هم به کار مي رود.   

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو