ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

برقوهای مخروطی:

برقوهای مخروطی بر دو گونه اند: مخروط مورس، مخروط براون و شارپی.

 این نوع برقوها برای برقو ماشینی و دستی سوراخهای استاندارد مخروطی مورس در مهره ماسوره ها، مادگیها و محورها به کار می روند.

 برقوهای مخروطی طراحی شده برای کاربردهای خاص عبارتند از:برقوی پل و برقوی ماشین. برقوی پل برای برقو زدن و لب به لب کردن برش سوراخهای پیچ و پرچ در قطعات فولادی و آهن آلات ساختمانی، پوسته دیگهای بخار و دیگر کاربردهای مانند آن به کار می رود. شیارهای عمیق برقو فضای کافی برای عبور براده فراهم می کند سر مخروطی آن موجب آسانی ورود برقو به جفت سوراخ خارج از محور می شود.

برقوی مخروطی تعمیر کاری:

این نوع برقو،برقویی است که تعمیر کاران خودرو و دوچرخه، براقکاران، نجاران، لوله کشها و ماشینکاران آن را برای گشاد کردن سوراخ در قطعات نازک به کار می برند. برقوی مخروطی تعمیر کاری با دنباله راست را می توان مته برقی دستی هم به کار برد.

برقوی قالبسازی:

این نوع برقو از نوع دیگر برقوهای ویژه است. در قابسازی هنگام نقش اندازی و پیاده کردن نقشه روی قطعه کار، گاه لازم می شود، بدین منظور با مته در اطراف شکل دلخواه سوراخهای نزدیک بهم ایجاد و سپس با برقوی قالبسازی این سوراخها بهم متصل می شوند تا قطعه میان سوراخها بیافتد و شکل دلخواه در قطعه پدید آید. این برقو سپس همچون تیغه فرزهای مارپیچ برای پرداختکاری لبه شکل پدید آمده روی قالب به کار می رود و مجالی هم که از این رهگذر روی قالب پدید می آید از دیدگاه تلرانس پرداختکاری قالبهای درست است. این برقو ویژگیهای برجسته ای هم دارد که دو نمونه از آنها سرعت کار بالا و نچسبیدن براده به تیغه های آن است. ویژگی مهم دیگری که می توان برای آن بر شمرد دیر شکن بودن آن است زیرا از آنجایی که این برقو راحت برشکاری می کند تنش چندان زیادی در لبه برنده آن پدید می آید.

برقوی لوله:

این نوع برقو، نوعی برقوی مخروطی است که برای برقو زدن سوراخهایی به کار می رود که باید دندانه مارپیچهایی مطابق با استاندارد ملی آمریکا برای قلاویز مخروطی لوله ها بر روی آن ایجاد شود. برقوی لوله با نشیمنگاه جاخور هم ساخته می شود. این برقوها از هر اندازه که باشند شیب 16-1 دارند و اندازه اسمی آنها به جای اندازه مخروطی خودشان به اندازه لوله ای اشاره دارد که برای برقو زدن آن به کار می روند.

 برقوی پلیسه بر:

 این نوع برقو برای از میان برداشتن پلیسه های ایجاد شده پس از برش لوله ها به کار می رود. برقوی پلیسه بر راست روی مته برقی هم بسته می شود. این برقوها برای خزینه زدن و گشاد کردن سوراخها در ورقهای فلزی هم به کار می روند.

برقوی پلیسه بر دسته جغجغه ای:

این نوع برقو نیز برای خزینه کردن و گشاد کردن سوراخها در ورقها فلزی کاربرد دارد.

 

 

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو