ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

برقوهاي مخروطي:

برقوهاي مخروطي بر دو گونه اند: مخروط مورس، مخروط براون و شارپي.

 اين نوع برقوها براي برقو ماشيني و دستي سوراخهاي استاندارد مخروطي مورس در مهره ماسوره ها، مادگيها و محورها به کار مي روند.

 برقوهاي مخروطي طراحي شده براي کاربردهاي خاص عبارتند از:برقوي پل و برقوي ماشين. برقوي پل براي برقو زدن و لب به لب کردن برش سوراخهاي پيچ و پرچ در قطعات فولادي و آهن آلات ساختماني، پوسته ديگهاي بخار و ديگر کاربردهاي مانند آن به کار مي رود. شيارهاي عميق برقو فضاي کافي براي عبور براده فراهم مي کند سر مخروطي آن موجب آساني ورود برقو به جفت سوراخ خارج از محور مي شود.

برقوي مخروطي تعمير کاري:

اين نوع برقو،برقويي است که تعمير کاران خودرو و دوچرخه، براقکاران، نجاران، لوله کشها و ماشينکاران آن را براي گشاد کردن سوراخ در قطعات نازک به کار مي برند. برقوي مخروطي تعمير کاري با دنباله راست را مي توان مته برقي دستي هم به کار برد.

برقوي قالبسازي:

اين نوع برقو از نوع ديگر برقوهاي ويژه است. در قابسازي هنگام نقش اندازي و پياده کردن نقشه روي قطعه کار، گاه لازم مي شود، بدين منظور با مته در اطراف شکل دلخواه سوراخهاي نزديک بهم ايجاد و سپس با برقوي قالبسازي اين سوراخها بهم متصل مي شوند تا قطعه ميان سوراخها بيافتد و شکل دلخواه در قطعه پديد آيد. اين برقو سپس همچون تيغه فرزهاي مارپيچ براي پرداختکاري لبه شکل پديد آمده روي قالب به کار مي رود و مجالي هم که از اين رهگذر روي قالب پديد مي آيد از ديدگاه تلرانس پرداختکاري قالبهاي درست است. اين برقو ويژگيهاي برجسته اي هم دارد که دو نمونه از آنها سرعت کار بالا و نچسبيدن براده به تيغه هاي آن است. ويژگي مهم ديگري که مي توان براي آن بر شمرد دير شکن بودن آن است زيرا از آنجايي که اين برقو راحت برشکاري مي کند تنش چندان زيادي در لبه برنده آن پديد مي آيد.

برقوي لوله:

اين نوع برقو، نوعي برقوي مخروطي است که براي برقو زدن سوراخهايي به کار مي رود که بايد دندانه مارپيچهايي مطابق با استاندارد ملي آمريکا براي قلاويز مخروطي لوله ها بر روي آن ايجاد شود. برقوي لوله با نشيمنگاه جاخور هم ساخته مي شود. اين برقوها از هر اندازه که باشند شيب 16-1 دارند و اندازه اسمي آنها به جاي اندازه مخروطي خودشان به اندازه لوله اي اشاره دارد که براي برقو زدن آن به کار مي روند.

 برقوي پليسه بر:

 اين نوع برقو براي از ميان برداشتن پليسه هاي ايجاد شده پس از برش لوله ها به کار مي رود. برقوي پليسه بر راست روي مته برقي هم بسته مي شود. اين برقوها براي خزينه زدن و گشاد کردن سوراخها در ورقهاي فلزي هم به کار مي روند.

برقوي پليسه بر دسته جغجغه اي:

اين نوع برقو نيز براي خزينه کردن و گشاد کردن سوراخها در ورقها فلزي کاربرد دارد.

 

 

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو