ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

برقوهای دنباله دار:

این نوع برقوی ماشینی دارای دنباله راست یا مخروطی و شیارهای راست یا مارپیچ هستند.

برقوهای دنباله دار باز شو :

میان این برقوها با برقوهای دستی بازشوتفاوتی وجود دارد. برقوهای دنباله دار بازشو نباید به عنوان برقوی قابل تنظیم برای براده برداری با اندازه های بیش از اندازه  اسمی برقو به کار رود. این برقو برای براده برداری سبک و پرداختکاری سوراخها صرف نظر از جنس قطعه کار مورد استفاده قرار می گیرد.

برقوهای دنباله دار رز:

این نوع برقو در ابتدای کار برای خشن تراشی مورد استفاده قرار می گیرد. زاویه پیشروی برقوی رز، پخ پشت تراشیده 45 درجه است. نام رز برای این برقو بدین سبب است که تصویر جانبی آن شبیه رز است.

برقوهای پوسته ای:

این نوع برقوها برای پرداختکاری و دقیق کردن سوراخها به کار می رود. این نوع برقو ساقه(دنباله) ندارد و سوراخ میان آن که راست یا مخروطی است برای نصب برقو روی میله محورهای راست یا مخروطی به کار می رود. اندازه های مختلف این نوع برقو روی یک نوع میله محور نصب می شوند و به همین دلیل تعداد قطعات لازم کاهش می یاد.

برقوهای پوسته ای دارای شیارهای راست یا مارپیچ هستند و میله محورهای راست و مخروطی جداگانه ای هم برای نصب روی ماشین دارند.

برقوهای خشن تراشی دارای شیارهای جانبی در راستای طولی ناحیه فرونشینی تیغه ها هستند حال آنکه در برقو های پرداختکاری ناحیه پشت تیغه ها صاف و پیبدار است. برقوی شیاردار پوسته ای برای براده برداری سبک ساخته شده و در طول تیغه ها براده برداری می کند. برقوی پوسته ای رز در ناحیه تیغه ها مجال یا سطح آزاد ندارد و عمل براده برداری با سر آن انجام می شود. قطر این برقوها معمولا چند صدم میلیمتر کوچکتر از اندازی اسمی است و پس برقو زدن با آن می توان عملیات پرداختکاری را با برقوی دستی یا برقوی دنباله دار انجام داد زیرا برقوی پوسته ای رز برای پرداختکاری نهایی مناسب نیست.

برقوی پوسته ای بازشو دنباله دار:

این نوع برقو با پوسته قابل تعویض برای برقو کاری بسیار دقیق در تولید انبوه قطعاتی طراحی شده است که سوراخهای آنها تلرانس بالایی داشته باشد. بازشو بودن این نوع برقو برای آن است که بتوان افت اندازه حاصل از سایش آن را جبران کرد.

برقوهای نوک کاربیدی:

این نوع برقوها در بسیاری از مراحل تولید و به ویژه برای براده برداری مواد ساینده مانند قطعات محصول ریخته گری ماسه ای یا قطعاتی که سطح آن خشن باشد به کار میرود. توصیه می شود برای برقو زدن سوراخهای قطعات ساخته شده از مواد بسیار ساینده و فولادهای آبدار و دیگر فولادهای معمول از برقوهای نوک کاربیدی دنباله دار یا شیارهای مارپیچ استفاده شود.

برقوی ماشینی پرییچ مخروطی سوزنی:

در این نوع برقو به ویژه برای برقو زدنسوراخهای مخروطی سوزنی با ماشین طراحی شده است. این برقو میتواند با سرعتهای زیاد براده برداری کند و براده ها به دلیل ساختمان خاص مارپیچ آن به تبغه ها نمی چسند.

  

 

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو