ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

نوک مته نوع کاربري آن را تعيين مي کند.براي مثال مته رايج معمولي زاويه نوک 118 درجه دارد، که شيارها داراي شيب حلزون ملايمي هستند و اين ملايمت خود نشان مي دهد که مته براي سوراخکاريهاي نوع عمومي با عمق کم در فلزات نرم ،چوب و غيره بکار مي رود.اگر زاويه نوک تختر باشد مثلا 135 درجه مته براي سوراخکاري مواد سخت تر که با هر دور گردش مته براده هاي کوچکتري از آن کنده مي شود به کار مي رود و جان مته يا نقطه مرگ آن بسيار ضخيم است. در سوراخکاري ورقها از آنجايي که نيروي بسيار زيادي که مته را براي فلز مي فشارد مي تواند موجب دندانه (مضرس) شدن سطح قطعه کار گردد گاه نوک مته در محدوده جان سنگ زده مي شود.سنگ زدن جان مته پهناي نوک اسکنه اي را کوچک مي کند و اين امر موجب فروکاست اندازه فشار لازم براي فرو رفتن مته در قطعه کار مي گردد. در نتيجه طرح نوک شکسته (نوک دو تکه) به دست مي آيد که احتمال دندانه دندانه شدن سطح قطعه کار را کاهش مي دهد و اندازه جست زدن مته را هم کم مي کند.

مته هاي با کاربرد ويژه:

سازندگان مته براي کاربرد ويژه نيز انواع گوناگوني از مته هاي مارپيچ را طراحي کرده و ساخته اند. در طراحي ويژه شکل و اندازه دنباله بدنه و نوک مته به مقتضاي ضرورت تغيير داده مي شود.

مته هاي صنايع هواپيمايي:

اين نوع مته براي سوراخکاري قطعات سبک ساخته شده از آلياژهاي بسيار مقاوم و مواد مشابه که در صنايع هواپيمايي و موشک سازي کاربرد دارند طراحي و ساخته مي شوند. در اين مته ها با استفاده از ساختمان پر قدرت و مقاوم و نيز شيارهاي کوتاه در طول معمولي مته صلبيت آن بسيار افزايش مي يابد.

مته هاي قالبسازي:    

اين نوع مته براي سوراخکاري فولادهاي سخت به کار مي رود.

مته فلز کاري:

اين نوع مته  با ساقه اي به قطر 6 ميليمتر ساخته مي شود تا در سه نظام ماشينهاي مته برقي و دستي جاي گيرد و مته سيلور و دومينگ که قطر ساقه آن 12 ميليمتر است.

مته اتصال:

اين نوع مته براي سوراخکاري ورق به منظور اتصال مفتول آگهيها و علائم تبليغاتي به کار مي رود.

مته مرکب و مته سرخزينه:

اين نوع مته براي ايجاد و پرداخت کاري مناسب سوراخهاي مرغک در قطعاتي که بايد روي مرغک ماشين تراش سوار شوند طراحي شده اند. زاويه شيب قسمت مخروطي مته براي انطباق با مرغک ماشين تراش 60 درجه است. بر آمدگي کوچک نوک مته سوراخ کوچکي در قطعه کار ايجاد مي کند که قدري جلوتر از نوک مرغک ماشين تراش قرار مي گيرد و از آسيب به آن جلوگيري مي کند.

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو