ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

اګرچه ماشینکاری بخش بزرګی از هزینه تولید این قطعات را تشکیل می دهد اما نیازهای موجود برای ساخت ابزار قالبهای سنبه ماتریس به حدی بالاست که اغلب خواص مواد تشکیل دهنده این قطعات از الویت جدی برخوردار است. اما قابلیت ماشینکاری همراه با تکنولوژی تولید مواد و تواناییهای ابزارهای برشی ، بهبود یافته است. مثالهای زیرشرایط لازم برای ساخت ابزار و قالبها و مشخصات مواد قطعه کار برای حصول این شرایط و عوارض ناشی از این خصوصیات روی قابلیت ماشینکاری را به ترتیب نشان می دهد :

  • مقاومت بالا در برابر ضربه / خلوص بالای ماده – قابلیت ضعیف شکستن براده ها
  • مقاومت سایشی بالا / اضافه کردن مقدار زیادی افزودنیهای سخت – کاهش عمر ابزار
  • عدم احتیاج بهعملیات سختکاری بعدی / سختی بالا – کاهش عمر ابزار
  1. ګروهبندی مواد مورد استفاده برای ابزارها و قالبهای سنبه ماتریس

03- فولاد قالب

02.1- فولاد کرم – مولیبدن

0.3- فولاد تندبر

02- فولاد ابزارآلیاژی

06.1- فولاد کربنی ریخته ګری

05.1-   فففولد زنګنز

01.2- فولاد با کربن متوسز

01.4- فولاد ابزار کربنی

08- چدن خاکستری

ابزارهایی که به شکل دهی به روش سردکاری یا ګرم کاری و ریخته ګری استفاده می شوند عموما به طور مشخص از نظر خاص ، شکل ، دقت ، پرداخت ، هزینه ها و عمرکاری تعریف می شوند. انواع مختلفی  از ګریدها وجود دارند که به ګروههای متعددی تقسیم شده اند و سختی ، مقاومت و عناصر آلیاژی آنها مبین تغییرات عمده ای در قابلیت ماشینکاری آنها خواهد بود. با تاکید بر قابلیت ماشینکاری ، میتوان ضوابطی را تعریف کرد که انتخاب جایګزین برای مواد را امکانپذیر سازد. به علتعملیات ماشینکاری وسیعی که برای ساخت ابزارها و قالبها مورد نیاز است این امر تاثیر بسزایی بر هزینه های تولید خواهد داشت. نوع عملیات ماشینکاری و ابزارهای برشی نیز بر میزان قابلیت ماشینکاری تاثیر دارند. با این وجود قابلیت ماشینکاری یک تعریف ساده و مشخصی ندارد به نحوی که بعضی از خواص بسیار موثر باید در محاسبات منظور ګردد.

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو