ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

ا?رچه ماشينکاري بخش بزر?ي از هزينه توليد اين قطعات را تشکيل مي دهد اما نيازهاي موجود براي ساخت ابزار قالبهاي سنبه ماتريس به حدي بالاست که اغلب خواص مواد تشکيل دهنده اين قطعات از الويت جدي برخوردار است. اما قابليت ماشينکاري همراه با تکنولوژي توليد مواد و تواناييهاي ابزارهاي برشي ، بهبود يافته است. مثالهاي زيرشرايط لازم براي ساخت ابزار و قالبها و مشخصات مواد قطعه کار براي حصول اين شرايط و عوارض ناشي از اين خصوصيات روي قابليت ماشينکاري را به ترتيب نشان مي دهد :

  • مقاومت بالا در برابر ضربه / خلوص بالاي ماده – قابليت ضعيف شکستن براده ها
  • مقاومت سايشي بالا / اضافه کردن مقدار زيادي افزودنيهاي سخت – کاهش عمر ابزار
  • عدم احتياج بهعمليات سختکاري بعدي / سختي بالا – کاهش عمر ابزار
  1. ?روهبندي مواد مورد استفاده براي ابزارها و قالبهاي سنبه ماتريس

03- فولاد قالب

02.1- فولاد کرم – موليبدن

0.3- فولاد تندبر

02- فولاد ابزارآلياژي

06.1- فولاد کربني ريخته ?ري

05.1-   فففولد زن?نز

01.2- فولاد با کربن متوسز

01.4- فولاد ابزار کربني

08- چدن خاکستري

ابزارهايي که به شکل دهي به روش سردکاري يا ?رم کاري و ريخته ?ري استفاده مي شوند عموما به طور مشخص از نظر خاص ، شکل ، دقت ، پرداخت ، هزينه ها و عمرکاري تعريف مي شوند. انواع مختلفي  از ?ريدها وجود دارند که به ?روههاي متعددي تقسيم شده اند و سختي ، مقاومت و عناصر آلياژي آنها مبين تغييرات عمده اي در قابليت ماشينکاري آنها خواهد بود. با تاکيد بر قابليت ماشينکاري ، ميتوان ضوابطي را تعريف کرد که انتخاب جاي?زين براي مواد را امکانپذير سازد. به علتعمليات ماشينکاري وسيعي که براي ساخت ابزارها و قالبها مورد نياز است اين امر تاثير بسزايي بر هزينه هاي توليد خواهد داشت. نوع عمليات ماشينکاري و ابزارهاي برشي نيز بر ميزان قابليت ماشينکاري تاثير دارند. با اين وجود قابليت ماشينکاري يک تعريف ساده و مشخصي ندارد به نحوي که بعضي از خواص بسيار موثر بايد در محاسبات منظور ?ردد.

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو