ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66349680 - 021

انواع ماشين هاي سنگ زني
بسته به اينکه چه نوع کاري را قرار باشد سنگ کاري کنند و نيز کدام ماشين و چگونه اين خواسته را اجراء کند، عمليات متنوعي در ماشين هاي سايشي مي تواند وجود داشته باشد و براي هر عمل هم امکان دارد چندين روش متفاوت با بکارگيري ماشين هاي گوناگون، در صنايع ماشين سازي بويژه در قرن حاضر، پديدار شده باشد، ولي مي توانيم مهم ترين عمليات سنگ زني را که براي تحقق يافتن آنها نيز به ماشين خاصش نيازمنديم، بقرار زير بدانيم، که عبارتند از:
1ـ سنگ زني سطوح مسطح يا صاف که به آن «کف سائي» هم مي گوئيم.
2ـ سنگ زني گردسائي خارجي
3ـ سنگ زني گردسائي داخلي
4ـ سنگ زني فرم سائي و ابزار تيزکني
5ـ سنگ زني هاي «بدون مرغک يا سنترلس» که مي تواند به انواع خارجي و داخلي منقسم گردد.
6ـ سنگ زني صيقل نهائي و پرداخت کاري

سنگ زني تخت (کف سايي)
سنگ زني سطوح قطعات با هر شکل را مي توان به نوعي، سنگ زني تخت ناميد. ولي منظور از سنگ زني تخت در اين بخش، سنگ زني سطوح تخت ساده، تخت فرم دار و سطوح تخت زاويه دار است. در عمليات سنگ زني تخت، قطعه کار به صورت افقي از زير سنگ سنباده در حال گردش عبور مي کند. در صورتي که در اين عمليات، سنگ سنباده را فرم بدهيد، مي توان سطوح تخت فرم دار (با شيارهاي فرم دار) را نيز سنگ زني کرد. سطوح تخت زاويه دار را نيز با فرم دادن سنگ به صورت زاويه دار و يا بستن قطعه کار به صورت زاويه دار بر روي ماشين، مي توان سنگ زني نمود. سنگ زني تخت فرم دار و زاويه دار را سنگ زني فرم نيز مي نامند.

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، مقابل بیمارستان سینا ، پاساژ رشید 3 ، طبقه اول ، واحد 8
تلفن تماس : 66349680 - 021
فکس : 66349679 - 021
تلگرام : 09122970599  -  09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو