ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66988500 - 021

 

1-کربن : استحکام فشاري و قابليت سخت شدن فولاد را افزايش داده اما قابليت انعطاف پذيري نقطه ذوب و قابليت جوشکاري و آهنگري را کاهش مي دهد.

 

2-منگنز : قابليت سخت شدن ، مقاومت در برابر ضربه(چقرمگي) و مقاومت در برابر سايش را افزايش داده اما قابليت ماشين کاري و براده برداري را کاهش مي دهد.

 

3-سيليسيم : خواص انعطاف پذيري ، الاسيتيسيته ، استحکام کششي و قابليت جوشکاري و آهنگري را کاهش مي دهد اما قابليت سخت  شدن ، مقاومت به خوردگي و سياليت مذاب را افزايش مي دهد.

 

4-فسفر : خاصيت ماشين کاري و براده برداري ،سياليت مذاب ، شکنندگي در حالت سرد و استحکام در حالت گرم را افزايش مي دهد و انبساط پذيري و مقاومت در برابر ضربه (چقرمگي) را کاهش مي دهد.

 

5-کروم : کروم در فولاد سختي ، استحکام ، دوام برندگي و مقاومت در برابر سايش و خوردگي و حرارت را به شدت افزايش مي دهد و قابليت جوشکاري ، انبساط و انعطاف پذيري فولاد را کاهش ميدهد.

 

6-نيکل : چقرمگي ، استحکام کششي ، مقاومت در برابر خوردگي ، حرارت و سختي و خواص مغناطيسي فولاد را افزايش داده و انبساط و انعطاف پذيري آن را کاهش ي دهد.

 

7-کبالت : کبالت در فولاد سختي ، دوام برندگي ، مقاومت بر سايش ، استحکام و خواص مغناطيسي فولاد را افزايش و چقرمگي ، مقاومت در برابر حرارت و قابليت جوشکاري فولاد و چدن را کاهش مي دهد.

 

8-موليبدن : موليبدن سختي ، استحکام ، دوام برندگي ، سختي پذيري ، استحکام کششي و خزشي را افزايش ولي انبساط و شکل پذيري و قابليت جوشکاري چدن و فولاد را کاهش ميدهد.

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، بعد از میدان حسن آباد ، نبش کوچه نجف علیزاده ،مجتمع تجاری لورنزو ، طبقه اول، واحد 11
تلفن تماس :    66988600 - 021  -  66988500 - 021
فکس : 66977500 - 021
تلگرام :   09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو