ابزار صنعتی | نمایندگی ابزار آلات صنعتی | ابزار تراشکاری | پیشگامان صنعت خاور میانه | ابزار آلات دستی | جوش و برش RSS

  تلفن : 66988500 - 021

 

 

 

 

 

ايجاد شيب مناسب، تراز کردن و عمود کردن سطوح در فعاليتهاي عمراني از مهم‌ترين دغدغه‌ دست‌اندرکاران اين حرفه است. در مورد مصالح ساختماني، مقاومت مصالح ساختماني و ستونها و سازه ها در صورتي که در جاي مناسب قرار نگيرد به شکل ايده ال و محاسبه شده در طراحي، نخواهد بود. امروزه با افزايش ساخت و سازها و ساخت بلند مرتبه ها  و افزايش  ابعاد ساختمان،  اندازه‌‌گيري با  وسايل مرسوم توليد خطاي بالايي مي‌کند. علاوه بر اين تمايل بازار به سوي سازه هايي با ساختار جديد و گاهاَ پيچيده و طبعاَ دقت بالا و استانداردهاي جهاني است¬¬. بنابراين نياز است که مجريان طرح ها و پروژه هاي مختلف مجهز به ابزار و تجهيزات  جديد و به روز باشند تا هم بتوانند با رقيبان خود براي داشتن سهم در بازار کار رقابت کنند و درعين حال رضايت مشتري هاي خود را بدست بياورند.
هدف از بکار بردن اين تجهيزات جديد
به حداقل رساندن خطاي انساني
افزايش چشمگير سرعت کار
دقت عمليات
اجتناب  از دوباره کاري و مصرف بي مورد مصالح ساختماني
کاهش هزينه هاي اجرا و نيروي انساني
يکي از روشهايي که در اين زمينه کاربرد کاملا مناسبي از لحاظ دقت و سهولت کار دارد، استفاده از تجهيزات ليزري مي‌باشد. از خصوصيت پرتو ليزري حفظ جهت و دقت در فواصل دور مي‌باشد. امروزه با استفاده از سيستم هاي ليزري با کاربرد و توانايي هاي مختلف، قادريم در مراحل و شرايط متفاوت دقت هاي مورد نياز در عمليات ساخت و ساز را پياده نماييم.
مهم ترين کاربرد ليزر اندازه گيري فاصله ، تراز يابي و تطابق است
بسته به نوع کاربري، از مولد هاي مختلف ليزري استفاده مي‌شود. در بعضي از کاربرد ها، ليزر به صورت خط راهنما  (همانند “ريسمان کشي” در بنايي) عمل کرده و جهت تعيين ارتفاع و يا راستا بکار مي‌رود(Dot or Line Laser). در اين کاربري از حالت پرتو ثابت استفاده مي‌شود.
در بعضي کاربرد ها لازم است که خطي سطحي بر روي ديوار يا محل کار به صورت افقي عمودي و يا شيب‌دار رسم شود به طور مثال محل نصب کاشي يا کابينت يا احداث سقف هاي کاذب. در اين نوع کاربري مي‌توان مولد هاي ليزري( فرستنده) که قابليت اسکن يا دوران معمولي دارند استفاده کرد اين نوع ترازهاي ليزري  به فرستنده هاي ليزري دوار(Rotary Laser Transmitter)مشهورند. در حالت  اسکن پرتو ليزر اين ترازها در يک زاويه قابل تنظيم (يا دو نقطه تعيين شده توسط کاربر)، نوسان مي کند. با دوران پرتو ليزر صفحه ليزري پديد مي‌آيد که اين صفحه مي تواند موازي، عمود و يا با يک شيب يا دو شيب نسبت به سطح کار باشد.اين صفحه هادي کاربر براي عمليات ميباشد.
اکثر مولدهاي ليزري خاصيت خود ترازي  دارند به اين معني که تا زاويه معيني در صورتي که محل قرارگيري آنها تراز نباشد قادرند خود را تراز کنند. و اما انواع ديگر را بايد با استفاده از ترازهاي حبابي موجود بر روي دستگاه اقدام به تراز شدن آنها نمود.

 

 

 

 

 

درباره ما

مائده دیزاین طراحی لوگو

شرکت بازرگانی پیشگامان صنعت خاورمیانه که بحق بزرگترین شرکت دانش بنیان درزمینه واردات و پخش ابزار آلات صنعتی در سطح خاورمیانه میباشد و بزرگترین بانک اطلاعات ابزار آلات صنعتی را در دل خود جای داده است

آدرس :

آدرس : تهران ، خیابان امام خمینی ، بعد از میدان حسن آباد ، نبش کوچه نجف علیزاده ،مجتمع تجاری لورنزو ، طبقه اول، واحد 11
تلفن تماس :    66988600 - 021  -  66988500 - 021
فکس : 66977500 - 021
تلگرام :   09194000702
ایمیل
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر

منو